Prezentacja efektów digitalizacji zbiorów muzealnych

Dnia 28 grudnia 2021 r., w murach naszego muzeum klasztornego, miała miejsce prezentacja efektów digitalizacji zbiorów, które przechowywane są w naszym opactwie. Prezentacja kończy pierwszy etap prac modernizacji ekspozycji, polegający na pełnej inwentaryzacji oraz właśnie digitalizacji najbardziej reprezentatywnych zabytków.

Przedstawiciel firmy, która podjęła się tego zadania, tłumaczył zgromadzonym gościom, przybyłym z bliska i z daleka, metody zastosowane przy pracy i dokładność samych skanów. Efekty można zobaczyć na podstronie.

Aby pokazać możliwość tego typu udostępniania zbiorów, wybrano najbardziej różnorodne materiały, z których są one wykonane – papier, tkanina, drewno, metal czy kamień. Również i szerokie spektrum dotyczyło ich wielkości – od filigranowych relikwiarzy po potężny portal kapitularza. Najciekawsze efekty przyniosły skany zabytków przestrzennych, na czele z relikwiarzami. Jest to jedyna okazja, aby z bliska zobaczyć dzieła sztuki, które na co dzień są przechowywane w skarbcu czy w archiwum naszego opactwa.

smart
smart
smart
smart
Udostępnij ten post
Skip to content