Filia Winniki

Winniki leżą przy trasie nr 20 między Stargardem Szczecińskim a Drawskiem Pomorskim w gminie Węgorzyno. Jest to nowe miejsce podarowane nam przez Opatrzność Bożą, w którym chcemy tworzyć nową wspólnotę i w przyszłości klasztor.

Powrót na Pomorze Zachodnie napawa nadzieją, że bogata historia naszego Zakonu przerwana przez sekularyzację Pomorza przed 470 laty, na nowo ożyje i wyda owoce codziennej modlitwy i pracy mnichów, żyjących pod Regułą Św. Benedykta.

Otworzyliśmy już Cysterski Dom Rekolekcyjny – miejsce Odnowy Duchowej, zbudowano pustelnię a w planie mamy wybudowanie dwóch kolejnych, ponadto chcemy na bieżąco poszerzać naszą ofertę duchową i oferujemy wiele atrakcji od kontemplacyjnych do różnego rodzaju kursów i warsztatów. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W naszej wspólnocie istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych. Można to zrobić osobiście, przez Internet lub telefonicznie.

Przez cały maj odprawiane są msze św. gregoriańskie /30 mszy św. przez cały miesiąc/ w intencjach związanych ze sprawami dnia codziennego; zdrowia, rodziny itp.

Co roku w listopadzie przez cały miesiąc odprawiana jest za zmarłych msza św. gregoriańska i odmawiany jest w ich intencji różaniec.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Przyjaciół którzy nas wspierają i pozwalają na głoszenie słowa Bożego. Serdeczne Bóg zapłać za ich dobre serce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spędzenia w naszym klasztorze urlopu czy nawet kilku dni. Można u nas spędzić czas w spokojnej kontemplacyjnej atmosferze z dala od wielkomiejskiego zgiełku w przyjaznej atmosferze i otoczeniu wspaniałej przyrody. Mamy do dyspozycji gości pokoje jedno, dwu i trzy osobowe, każdy pokój z łazienką. Do dyspozycji gości jest kuchnia, kilkuhektarowy klasztorny park z alejami różańcowymi i drogą krzyżową.

Wspólnota w Winnikach

o. Rajmund Guzik OCist. – przełożony
br. Franciszek Synowiec OCist. – ekonom
br. Feliks Książek OCist.

Wszelkie dary serca można kierować:

Ojcowie Cystersi, Winniki 10, 73-155 Węgorzyno
BS w Goleniowie o/Węgorzyno
56 9375 1025 3900 3766 2000 0010

Adres klasztoru:

Ojcowie Cystersi
Winniki 10
73-155 Węgorzyno
tel. 517 582 737 – klasztor
tel. 535 069 128 – br. Franciszek
email – francis26@interia.pl 

Skip to content