Pielgrzymki: Wilno / Medjugorie / Ziemia Święta

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

 • Termin: 24 – 27.11.2022 Wilno, Studzieniczna, Troki, Druskienniki
 • Termin: 28.12.2022 – 4.01.2023 Medjugorie – Powitanie Nowego Roku z Maryją
 • Termin: 12 – 20.03.2023 – Ziemia Święta

Wszelkich informacji udziela p. Barbara Strzelec. Tel. 790 150 400

==Programy ==

WILNO – STUDZIENICZNATROKI – DRUSKIENNIKI

Termin: 24 – 27.11.2022/4 dni/

Koszt: 290 Zł + 120 Euro

PROGRAM:

1 DZIEŃ (24.11):

Trasa I: Skarżysko Kam. Par. Niepokalanego Poczęcia w Gadce o godz. 4:00, Radom 4:45, Puławy 6:00, Lublin 7:00, Lubartów 7:30, Radzyń Podl. 8:00, międzyrzec Podl. 8:30, Łosice 9:00, Siemiatycze 9:30, Bielsk Podl. 10:30, Białystok 11:30

Trasa II: Biała Podl. 6:00, Siedlce 7:00, Kałuszyn 7:30, Mińsk Maz. 8:00, Warszawa 9:00, Wyszków 10:00, Białystok 11:30.

Krótki postój w miejscowości STUDZIENICZNA – miejsce związane z Janem Pawłem II.

Przejazd do TROK– zwiedzanie z przewodnikiem unikalnego ośrodka kultury Karaimów /ludu wywodzącego się z Krymu/, niegdyś siedziba księcia Witolda, Czas wolny możliwość degustacji przysmaku karaimskiego – kebinów, zakup pamiątek.

Przejazd do Wilna. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ (25.11):

Ś niadanie. Przejazd do centrum miasta, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Msza Św. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: Katedra Wileńska, pomnik A. Mickiewicza, Nawiedzenie cmentarza Na Rosie, starówka wileńska, barokowy kościół św. Piotra i Pawła i innych miejsc związanych z historią Polski.

P rzejazd do niezwykle urokliwej części Wilna – Belmont, gdzie na powierzchni około 2 hektarów zbudowano 7 mostów, kaskady, fontannę oraz rotundę z okrągłymi oknami na planie koła. Akcentem powstałego centrum odpoczynku i rozrywki stało się koło wodne – jedno z największych w Europie.

Obiadokolacja, nocleg w Wilnie.

3 DZIEŃ (26.11):

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (byłego kościoła Świętej Trójcy), gdzie znajduje się słynny obraz Miłosierdzia Bożego, namalowany w 1934 roku w Wilnie przez Eugeniusza Kazimirowskiego według osobistych wskazówek mistyczki i wizjonerki siostry Faustyny Kowalskiej. Msza Święta w Kaplicy. Modlitwa przed

CUDOWNYM OBRAZEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Podaję ludziom naczynie, z którym
mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia.
Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem:
Jezu, ufam Tobie” (Dz. 327).

Przez obraz ten udzielać będę wiele łask,

a przez to niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570).

N ieopodal Ostrej Bramy znajduje się jedno z największych targowisk w Wilnie – Bazar Pod Halą – to miejsce, które zna każdy wilnianin. Targowisko, które od wieków pełniło nie tylko handlową rolę, ale również socjalną i kulturową. Kaziuki wileńskie już od ponad 400 lat sławią Wilno w całym regionie. Czas wolny na zakup regionalnych pamiątek.

Przejazd do Druskiennik.

Dla chętnych możliwość korzystania z Aquaparku.

Od godz. 19:00 odbędzie się uroczysty wieczorek w formie stołu szwedzkiego z muzyką. Nocleg.

4 DZIEŃ (27.11):

Śniadanie. Msza Św. w J. Polskim o godz. 10:30 Zwiedzanie DRUSKIENNIK, gdzie znajduje się Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej zaprojektowany przez Stefana Szyllera w stylu neogotyku , wybudowany w latach 1912-1931. Wewnątrz znajdują się obrazy: „Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem” z 2 połowy XVI wieku. Możliwość zakupu regionalnych produktów. Powrót w godzinach wieczornych.

Program będzie zrealizowany w całości – kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

CENA OBEJMUJE:

 • Zakwaterowanie: 3 noclegi: 2 w Wilnie i 1 w Druskiennikach
 • Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje,
 • Transport: autokarem (barek, video, wc. )
 • Opieka pilota i duszpasterza
 • Ubezpieczenie: KL i NNW

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłaty drogowe, winety, przewodnicy miejscowi, bilety wstępu,– koszt 50 EURO
 • Aquapark 2 godz. – 16 Euro

Informacje i zapisy:

BARBARA STRZELEC tel. 790 150 400

MEDJUGORIE

POWITANIE NOWEGO ROKU Z MARYJĄ

28.12.2022-04.01.2023 /8 dni/

KOSZT: 750 Zł + 250 Euro

1 DZIEŃ:

TRASA I: Białej Podl. 4.00, Międzyrzec Podl. 4:30, Siedlce 5:15, Zakręt 6:30, Warszawa Dw. Zach. 7:30, Piotrków Tryb. 9:30, Częstochowa – Msza Św. 11:30, Katowice 14:30

TRASA II: Międzyrzec Podl. 3:30, Radzyń Podl. 4:00, Lublin 5:00, Kraśnik 6:00, Janów Lub. 6:30, Biłgoraj 7:00, Józefów 7:30, Jarosław 8:30, Przemyśl 9:00, Rzeszów 10:00, Tarnów 11:00, Kraków Łagiewniki 12:30 – Msza Św.

Przejazd przez Czechy, Słowację i Węgry

Na terenie Polski wyżywienie we własnym zakresie.

2 DZIEŃ:

Przejazd przez Chorwację. Przyjazd do Medjugorie w godz. porannych. Zakwaterowanie, odpoczynek, obiad. Zwiedzanie Medjugorie. Udział w Modlitwach wieczornych, Międzynarodowa Msza Św. w kościele Św. Jakuba w Medjugorie. Nocleg.

0d 3 do 6 dnia

Wspólny udział w Międzynarodowej Mszy św. i różańcu w parafialnym kościele św. Jakuba; Droga Krzyżowa na GÓRZE KRIŻEVAC;

Wejście na GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO i wspólny różaniec.

Spotkanie w OAZIE CENACOLO–WIECZERNIKU z młodzieżą ze Wspólnoty Cenacolo, którzy opowiadają jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów.

Spotkanie ze Wspólnotą Błogosławieństw poświęcone zawierzeniu swojego życia Matce Bożej.

Spotkanie w zamku z Patrickiem i Nancy byłymi kanadyjskimi multimilionerami, którzy pod wpływem Matki Boskiej Medjugorskiej doznali nawrócenia.

Spotkania z osobami widzącymi Matkę Bożą oraz zakonnikami pracującymi w Sanktuarium Królowej Pokoju – spotkania uzależniamy od dyspozycyjności tych osób.

Wyjazd do MOSTARU – miasta znajdującego się na liście UNESCO, jest to kraina meczetów, tureckich domów i mostów – Czas wolny na regionalną kawę i zakup pamiątek. Wyjazd nad WODOSPADY KRAVICE

Wyjazd do SZEROKIEGO BRIJEGU gdzie jest grób Męczenników Drugiej Wojny Światowej.

Dnia 31.XII.2021r. Spektakl (żywa szopka) zorganizowany przez Wspólnotę Cenacolo.

W noc Sylwestrową w Parafii Św. Jakuba o godzinie 23.00 Uroczysta Msza Święta – powitanie Nowego Roku wraz z Królową Pokoju.

Po Mszy św. integracyjne spotkanie w pensjonacie.

7 DZIEŃ:

Po śniadaniu Wyjazd w drogę powrotną.

Msza św. w TIHALINIE, gdzie jest figurka, która wg. widzących najbardziej przypomina Matkę Bożą.

8 DZIEŃ:

Przyjazd do Polski. Msza Św. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

 • transport autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek, wideo;
 • 5 noclegów w Medjugorie
 • w Medjugorie każdego dnia 2 posiłki: śniadanie i obiadokolacja
 • ubezpieczenie obejmujący KL i NNW
 • opieka duszpasterza i pilota

Cena nie zawiera:

 • wyjazd do Mostaru – 10 Euro
 • wyjazd nad Wodospady i do Szerokiego Brijegu – 10 Euro

Rezerwację potwierdza wpłata zaliczki.

Pełną kwotę w złotówkach należy dokonać miesiąc przez wyjazdem.

Opłaty w Euro dokonujemy dla pilota grupy – w autokarze lub na konto Biura.

Zabieramy ze sobą m.in.: ważny dowód osobisty lub paszport, telefon ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu na język polski, lekarstwa – które przyjmujemy, wygodne obuwie.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku

zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.

Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy.

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu z każdej miejscowości w kraju.

Przyjmujemy zamówienia na wyjazdy grupowe i organizowane przez parafie.

Informacje i zapisy:

BARBARA STRZELEC tel. 790 150400

ZIEMIA ŚWIĘTA

12 – 20.03.2023 /9 dni/,

koszt: 2590 Zł + 590 USD

D zień 1: WARSZWA –TEL-AVIV

Zbiórka na lotnisku o godz. 19.00 – msza św na lotnisku , wylot do Izraela o godz. 22.25 rejsowymi liniami LOT-u.

Dzień 2: CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET

Po wylądowaniu spotkaniu z przewodnikiem

Śniadanie na terytorium Galilei , przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM- MAGDALA

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, Magdala ,rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 25 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 4: G. TABOR – TEL AVIV

Śniadanie.Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Tel Avivu: zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo. Dla chętnych wypoczynek i kąpiel nad Morzem Śródziemnym. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 5: BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie.Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

D zień 6: JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie.Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora . Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9: ODLOT

Śniadanie. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.

ŚWIADCZENIA:przelot samolotem Warszawa – Tel Aviv, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów z i obiadokolacją, 8 śniadań , zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), opieka przewodnika, ubezpieczenie: KL i NNW

NIE WLICZONO W CENĘ: przewodników, bilety wstępów, wjazd na Górę Tabor, płynięcie statkiem po jeziorze i innych kosztów realizacji programu – 90 USD

Polskie złotówki : przy zapisie należy wpłacić w kwocie 500 zł – do 30.XI.2022

Druga rata 1000zł – do 30.XII.2022

Trzecia rata -1090 zł –do 31.01.2023

USD regulujemy w Ziemi Św. u pilota grupy.

Informacje i zapisy:

BARBARA STRZELEC tel. 790 150 400

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Udostępnij ten post
Skip to content