4. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00.
Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Msza św. na Betlejem przy szopce o godz. 16.00. Pasterka tradycyjnie o północy. Pasterka w Ratajach i Marcinkowie o 22.00. Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt, tak jak w każda niedzielę. Poświęcenie owsa w drugi dzień świąt, po każdej Mszy św.

2. Opłatki do nabycia w kruchcie kościoła.

3. Taca drugiego dnia Świąt na KUL.

4.  W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. będzie można zaopatrzyć się w kredę i kadzidło, które zostaną poświęcone 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. W maleńkich woreczkach będzie znajdowało się wszystko, co potrzebne jest do oznaczenia i okadzenia domów. (Nie potrzeba zatem wcześniej, na własną rękę nabywać kredy i kadzidła.) Kredą na drzwiach domów i mieszkań rysujemy trzy litery: C + M + B oraz rok (2024), co oznacza Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Z kolei kadziło należy rozpalić – najlepiej przy pomocy węgielka (takiego, jak używany jest do grilla, lub kawałka rozżarzonego drewienka) – pamiętając o bezpieczeństwie. Woń kadzidła stanowi jedną z najskuteczniejszych metod obrony przed szatanem, dlatego okadzić należy najważniejsze pomieszczenia w domu. 

5.  Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.

6. Wszystkim, którzy przeżywają imieniny, urodziny czy jubileusze oraz naszym Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy wielu łask, wstawiennictwa Matki Bożej Miłosierdzia i Świętego Józefa.

W ostatnim czasie odeszli:

+ Jadwiga Węgrzecka

+ Andrzej Śmigas, pogrzeb 28.12.2023 (czwartek) – Msza św. pogrzebowa w kościele o 14.00.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Udostępnij ten post
Skip to content