22. niedziela zwykła

1. Wszyscy znamy życie toczące się w parafii. Ludzie przychodzą, modlą się, pomagają, poświęcają swój czas, angażując się w różne prace, zbierają pieniądze, podejmują trud współodpowiedzialności za dobra Kościoła, narzekają, czasem także obgadują. Są członkami różnych grup modlitewnych. W ten rytm codziennego życia co kilka lat wpisuje się jedno słowo: WIZYTACJA. Co się wtedy dzieje? Poruszenie. Do parafii przyjeżdża biskup. Głosi Słowo Boże, spotyka się z wiernymi, ale też zapoznaje się z kondycją parafii, ze stanem świątyni i wszystkich parafialnych dóbr. Dlatego jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji. W naszej parafii taka wizytacja odbędzie się w przyszłą niedzielę.  Z tej okazji gościć będziemy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić. Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie – życie całej naszej parafii.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Józefa, a w środę nowenna do MB Miłosierdzia

3. 8 września (piątek) – Święto Narodzenia NMP. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie NS i modlitwa różańcowa dziękczynna za dar życia, a także pokorna prośba o umocnienie wszelkich starań w poszanowaniu poczętego życia. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego.

4. 10 września (przyszła niedziela) w lesie na Węglowie na Obrazikowej Górce o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

5. Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.

6. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udziela Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odszedł:

+ Eugeniusz Soboń – pogrzeb – poniedziałek – Msza św. pogrzebowa o 15.00

Udostępnij ten post
Skip to content