19. niedziela zwykła

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet w Lublinie.

2. We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Jest to dzień – Odpustu parafialnego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 10.30, będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego.

Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Przez grzech zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, modlitwy. Kościół dając możliwość uzyskania odpustu zupełnego, wyznacza warunki jakie trzeba spełnić tj. spowiedź sakramentalna, Komunia Św., wolność od przywiązania do grzechu, Wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca św.

3. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów. Przyjmując ich strawą oraz otwartym sercem okazaliście wsparcie podróżującym. Niech Wam wszystkim Jezus błogosławi. Bóg zapłać.

4. Za tydzień odpust ku czci św. Rocha. Msze św. w kościele o 7.30, 9.00, 10.30, 17.00. Suma odpustowa przy kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Procesja do kaplicy wyruszy o 11.30. Zachęcamy, aby przyprowadzić ze sobą zwierzęta domowe, które będziemy błogosławić – jak to zresztą czynimy od wielu już lat.

5. W dniach 24 i 25 września organizowana jest Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie: Dróżki Matki Bożej. Więcej informacji na Furcie Klasztornej.

6. Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.

7. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udziela Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odszedł:

+ Marian Kwiecień

Udostępnij ten post
Skip to content