3. niedziela Adwentu

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które będą trwać do środy. Msze św. z nauką o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy do udziału w naukach oraz zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

2. Opłatki i świece do nabycia w kruchcie kościoła.

3. Od 08 grudnia 2020 roku do 08 grudnia 2021 roku Penitencjaria Apostolska udziela daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 15. rocznicy dnia, w którym św. Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Dlatego w naszej parafii w każdy wtorek po wieczorowej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.

4. Ofiarom stanu wojennego zapal światło wolności. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co będzie bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II, oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Dnia 13 grudnia br. Przewodniczący KEP powtórzy gest św. Jana Pawła II, zapalając świecę w domu biskupów poznańskich. Jednocześnie uprzejmie prosi o włączenie się do tej akcji uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce.

5. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:

+ Bogumił Tadeusz Szlęzak

+ Henryk Chmolewski

+ Leopold Marek Adamski

Udostępnij ten post