1. W Ratajach przeżywamy odpust ku czci św. Zofii. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy o godz. 12.00.Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy.
2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 16.30.
3. KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA W WĄCHOCKU serdecznie zaprasza na wyjazd do Torunia w dniu 15 czerwca br. W programie:
- Msza Święta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
- Zwiedzanie Muzeum „Pamięć i Tożsamość”
- odwiedziny siedziby Radia Maryja
- Zwiedzanie zabytków Torunia
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy oraz szczegółowe informacje u organizatorów i w zakrystii.
4. Zapraszamy do wzięcia udziału w Świętokrzyskich Warsztatach Liturgicznych „Trójco Święta, Jasności”, które odbędą się w dniach 30–31 maja w naszym Opactwie. Warsztaty są skierowane do członków chórów i schol parafialnych, kantorów, organistów, a także do osób, które chciałyby włączyć się w śpiew liturgiczny. Ich celem jest pogłębienie praktyki śpiewu oraz odkrywanie jego miejsca w modlitwie Kościoła. Takie spotkania realnie przekładają się na życie parafii – pomagają rozwijać zespoły i budować większe zaangażowanie w liturgię.
Koszt uczestnictwa: 100 zł (zaliczka 50 zł przy zapisie)
Zapisy do 25 maja (liczba miejsc ograniczona)
Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy: https://wesola54.pl/warsztaty
5. Serdecznie zapraszamy na I Wąchocki Zlot Motocyklowy, który odbędzie się 24 maja. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji motocyklistów, natomiast o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zapraszamy wszystkich motocyklistów oraz sympatyków motoryzacji do wspólnej modlitwy i udziału w wydarzeniu.
6. Gość Niedzielny i Gość Extra do nabycia w zakrystii.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask przez wstawiennictwo Maryi i opieki naszego patrona św. Floriana.
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
+ Mirosław Sajecki
+ Stanisława Szlęzak
+ Emil Grzelka




