XXIV niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

XXIV niedziela zwykła

Drogi Ojcze Romanie dziękujemy Tobie z całego serca, że przyjąłeś zaproszenie do naszej parafii, aby przybliżyć nam postać wielkiego świętego Ojca Pio. Niech Dobry Bóg obdarza Cię i Twój zakon swoimi darami. Dzisiaj, kiedy Ojciec Pio przybywa do nas, cieszymy się, że On jest wśród nas. Myślę, że każdy kiedy podejdzie  do bliskości tych relikwii i pomodli się z żywą wiarą otrzyma łaski, a niebo nie będzie ich skąpić. W kruchcie można nabyć pozycje książkowe o Ojcu Pio.

1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.  

2. Jutro święto Podwyższenia Krzyża świętego. Odpust w Opactwie w Mogile, wspólnota cystersów
z Krakowa zaprasza naszą parafię do udziału w Eucharystii w dniu 19 września sprawowanej o 11.30. Zapraszamy również do tego, aby w tym tygodniu nawiedzić Sanktuarium na Świętym Krzyżu, gdzie również przez cały tydzień odbywa się odpust.  

3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 na Górce Obrazikowej odbędzie się Msza św. sprawowana
za wszystkich mieszkańców żyjących i zmarłych z Węglowa i Wielkiej Wsi i całej naszej parafii. Dla chętnych, wyjście do kaplicy o godz. 13.00 po drodze będzie odmawiany różaniec.

4. Składam serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza jakim jest gong, który używamy w liturgii (Na dźwięk gongu klękamy, by oddać hołd Chrystusowi zstępującemu na ołtarz. Gong wskazuje na najważniejsze wydarzenie liturgii – konsekrację). A także rodzicom młodzieży,  która przyjęła sak. Bierzmowania za ofiarę na cele naszego kościoła.  

5. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego RTV i AGD. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Zbiórka rozpocznie się od poniedziałku do piątku, sprzęt można składać na terenie naszego gospodarstwa. 

6. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli:

+ Halina Najman  

+ Stanisław Matysek

+ Helena Dróżdż

+ Jan Zbigniew Lubowiecki

Udostępnij ten post