VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne
7. niedziela zwykła

1.Od niedzieli do soboty włącznie trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

2. Środa Popielcowa. Obowiązuje post ścisły, tj. łącznie jakościowy i ilościowy. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie , aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Msze św. w naszej parafii o 7.00, 9.00, 18.00. Podczas każdej Mszy św. jest zbierana ofiara, która zostaje przekazana jako Jałmużna Wielkopostna do Caritas naszej diecezji.

3.W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00,  w środę: Droga Krzyżowa dla dzieci o 17.00, w piątek DK dla dorosłych o 17.00. Po DK, będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

4.W ostatnim czasie do konserwacji została oddana figura Martwego Chrystusa, która jest przeznaczona do Bożego Grobu. Została przygotowana wycena prac, koszt inwestycji to 4 523,65 zł. Dokładny kosztorys dostępny w gablocie. Zwracamy się do drogich parafian o wsparcie finansowe i dlatego w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będą zbierane ofiary na ten cel.

Do domu Ojca odszedł:

+ Roman Suchy Wieczny odpoczynek….

Udostępnij ten post