Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W przyszłą niedzielę o godzinie 12.00, będzie sprawowana Msza św. Gregorianka listopadowa, w której polecamy naszych bliskich zmarłych.
Po Eucharystii na krużgankach naszego Opactwa, Droga Krzyżowa w intencji drogich zmarłych.

2. ,,Świeca, kutra tworzy polską wigilię” – to hasło akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom organizowanego przez Caritas w Polsce. Świece będzie można nabyć od przyszłej niedzieli. Świece jak i opłatki będą rozprowadzane
w niedzielę przed kościołem, a w ciągu tygodnia do nabycia na furcie klasztornej. Niestety ze względu na pandemię bracia nie udadzą się do drogich parafian, aby przekazać pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

3. Z racji na obecny stan epidemiczny zmieniony zostanie charakter tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. W tym roku odwiedzimy tylko tych parafian, którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia kapłana po kolędzie. Dlatego prosimy aby do 20 grudnia w zakrystii lub kancelarii zgłaszać chęć przyjęcia kolędy.

4. Wiele rodzin przeżywa ból po utracie swoich najbliższych. W związku
z różnymi praktykami duszpasterskimi obrzędów pogrzebowych co do osób, które zmarły wskutek epidemii Covid – 19, wg obecnych regulacji prawnych nie ma zakazu wprowadzania ciała do kościoła. Nie siejmy niepotrzebnej paniki, wszak to do zakładu pogrzebowego należy odpowiednie przygotowanie ciała

5. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Bóg udzieli Wam swego błogosławieństwa. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:

+ Hanna Jadwiga Janiszek

+ Kazimiera Szwed

+ Michał Telecki

+ Bogumił Jan Pokrzywka, pogrzeb wtorek 14.00

+ Bogusława Gładyś, pogrzeb środa 12.00

Udostępnij ten post