Środa Popielcowa była dla naszej wspólnoty nie tylko rozpoczęciem szczególnego czasu Wielkopostnego, ale również radością z obłóczyn kandydata Damiana, który usłyszał słowa - „od dziś będziesz nosił imię Jan”.
Po jutrzni w chórze zakonnym kandydat do naszego opactwa wyraził wobec całej Wspólnoty wolę rozpoczęcia okresu próby życia zakonnego pod Regułą i Opatem w wąchockim klasztorze. Prosił o miłosierdzie Boga i Zakonu, słowami Reguły otrzymał pouczenie, zaś opat wezwał całą Wspólnotę do modlitwy za nowego brata. Podczas obłóczyn kandydat otrzymał habit zakonny przeznaczony dla nowicjusza – biała tunika, biały szkaplerz, pas i peleryna również w białym kolorze. Ważnym momentem było nadanie nowego imienia.


 Nasz współbrat wchodzi w czas wielkiego postu z wielką radością i obowiązkiem nowego narodzenia. Życzymy współbratu, aby jego patron św. Jan Ewangelista wypraszał mu potrzebne łaski na drodze powołania.

 
 

Brat Jan pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie (diecezja siedlecka).

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl