W niedzielę 30 listopada 2014 roku odbyła się w naszym Opactwie niedziela bigosowa, czyli spotkanie wspólnoty zakonnej ze swoimi dobrodziejami.

Rozpoczęła się „W samo południe” od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył o. Rajmund Guzik, proboszcz miejscowej parafii.
W swoim kazaniu zaakcentował, że zrealizowanie powołania danego nam od Boga to najpiękniejsze, co nas może spotkać. Wymaga wysiłku, ale w rezultacie daje ogromną radość i nagrodę w niebie.

Po Mszy Świętej o. Gerard, poprowadził Drogę Krzyżową krużgankami klasztornymi. Rozważając poszczególne stacje wskazywał przede wszystkim na wartość krzyża w naszym życiu. Podkreślał, że kto bierze go na swoje ramiona, ten naśladuje Zbawiciela, który wytrwał w cierpieniu, aż do końca. Prowadzi nas to do symbolicznej stacji XV Drogi Krzyżowej, czyli Zmartwychwstania Pana Jezusa, które jest istotą chrześcijaństwa. Bez Zmartwychwstania nasze uczestnictwo we Mszy Świętej nie miałoby sensu. To Zmartwychwstanie Jezusa jest sensem naszej wiary. My też chcemy powstać z martwych i być u naszego Ojca w niebie.

Następnie nasi dobrodzieje zostali zaproszeni na uroczysty obiad z udziałem braci i ojców zakonnych, którego gospodarzem był ojciec Proboszcz. Szanownym gościom przy stole usługiwali najmłodsi bracia zakonni, przyszłość naszego opactwa. Uroczystość zakończyła się pieśnią „Życzymy, życzymy...” wyrażającą wzajemne pragnienie spotkania się w przyszłym roku – w tym samym miejscu, w podobnym czasie. DO ZOBACZENIA!
 


tekst: br. Justyn
foto: br. Filip
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl