Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy tego dnia wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.


1 listopada przed południem na naszym parafialnym cmentarzu odbyła się procesja z pięcioma stacjami. Po niej Opat wąchocki – o. Eugeniusz Augustyn przewodniczył uroczystej Eucharystii.  Przypomnijmy, ze w dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych pod zwykłymi warunkami (Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, Spowiedź i Komunia Św.), należy również nawiedzić cmentarz i pomodlić się zmarłych.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl