Po raz 32 odbyła się na Jasnej Górze ogólnopolska Pielgrzymka Braci Zakonnych. W dniach 14-15 października w sanktuarium Pani Jasnogórskiej zgromadzili się bracia z różnych zgromadzeń i zakonów z całej Polski. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa papieża Franciszka: „Tam, gdzie są konsekrowani, zawsze jest radość”.

Mszy św. odprawionej o godz. 11.00 przed Cudownym Obliczem Matki Bożej przewodniczył o. Janusz Sok, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, prowincjał warszawskiej prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Eucharystii koncelebrował o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów.

O godz. 15.00 została odprawiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w bazylice, a po niej Droga Krzyżowa . Następnie bracia zakonni wysłuchali koncertu ‘Totus Tuus - Śladami Świętości’ w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego pod dyr. Bartosza Michałowskiego.
W dalszym programie znalazł się Różaniec i Apel Jasnogórski, któremu przewodniczył br. Izaak Kapała, przeor Opactwa Benedyktynów z Lubinia, członek Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, przewodniczący Komisji Braci Zakonnych.

W czwartek, 5 marca, dzień rozpoczęła Jutrznia. Następnie odbyła się konferencja prowadzona przez o. Adama Żaka. Na zakończenie pielgrzymki, o godz. 11.00 w Kaplicy Matki Bożej została odprawiona Msza św. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Wśród uczestników tegorocznej Pielgrzymki Braci do Tronu Królowej Polski byli także współbracia z naszego opactwa: br. Julian, br. Franciszek, br. Dawid oraz br. Filip, którzy w duchu wdzięczności za dar powołania prosili o wszelkie łaski za wstawiennictwem naszej Pani i Królowej dla siebie i całej wspólnoty.


 


tekst za: www.jasnagora.pl

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl