Wyższe Seminarium Duchowne Braci Mniejszych w Katowicach – Panewnikach, gdzie studiują nasi bracia klerycy, zainaugurowało kolejny rok akademicki. Mszy Świętej sprawowanej na rozpoczęcie nowego roku przewodniczył Ks. dr hab. Arkadiusz Baron z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Druga część uroczystości inauguracyjnych odbyła się w auli św. Franciszka, gdzie Ojciec Rektor Witosław Sztyk przywitał przybyłych na uroczystość, po czym odbyła się immatrykulacja 9 braci z pierwszego roku i wręczenie im indeksów. Wśród braci z pierwszego rocznika jest również br. Fabian Skowron z naszego Opactwa wąchockiego. Następnie Minister Prowincjalny Prowincji Wniebowzięcia NMP OFM w Katowicach - Panewnikach otworzył nowy rok akademicki, zaśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur” i wysłuchano wykładu inauguracyjnego. Wszystko uwieńczył wspólny obiad w refektarzu klasztornym.

Mnisi cysterscy z trzech klasztorów Polskiej Kongregacji Zakonu, korzystając z otwartości i prawdziwej gościnności Braci Mniejszych od wielu lat studiują właśnie w Panewnikach.
W bieżącym Roku Akademickim 2014/2015 studiuje ich dziesięciu. Dwóch ze Szczyrzyca, trzech z Jędrzejowa oraz aż pięciu z naszego wąchockiego opactwa. Przypomnijmy: bracia Zachariasz i Stefan są na VI roku, brat Tymoteusz na V roku, brat Kajetan na IV oraz brat Fabian na roku I.
 
Gorąco prosimy o modlitwę za naszych braci studentów, by poprzez studia filozoficzno – teologiczne przygotowali się do gorliwej służby ludziom, Zakonowi i Kościołowi.
foto: br. Ulryk Knesz OFM
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl