Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić państwa na wystawę zdjęć znanego krakowskiego fotografa – Andrzeja Kalinowskiego.
Od 20 lipca do 20 października, na krużgankach naszego opactwa będziemy mogli zobaczyć dwie wystawy, będące próbą zamknięcia w kadrze duchowego i kulturowego dziedzictwa, oraz bogatego dorobku zakonu cysterskiego na przykładzie dwóch opactw ( Kraków-Mogiła, Wąchock), oraz trzecią poświęconą Ziemi Świętej, gdzie pan Andrzej starał się uchwycić swoim obiektywem jak sam mówi - codzienne życie mieszkańców Jerozolimy, na które składają się wszechobecne kontrasty, pogoń za chlebem, praca młodych i starych, codzienny tygiel ludzi różnych religii i ras żyjących od stuleci obok siebie. 

Andrzej Kalinowski (ur. 1953) - z zawodu elektronik. Z zamiłowania fotograf i podróżnik. Fotografią zajmuje się od czterdziestu lat. Przez prawie 30 lat zajmował się fotografią analogową, a współcześnie jest to fotografia cyfrowa. Z aparatem zwiedził ponad czterdzieści krajów. Współpracuje z Redakcją „Tygodnika - Głosu Nowej Huty”, „Gazetą Polską”, miesięcznikiem „Mogilski Krzyż”, oraz z portalem internetowym „Kraków Niezależny”. Ponadto wykonuje ilustracje do wielu książek oraz kalendarzy. Ostatnio opracował i bogato zilustrował historię klasztorów cysterskich i pocysterskich w Polsce.

Poniżej prezentujemu kilka zdjęć, które znajdą się na wystawie.


Kraków-Mogiła

Wąchock
Jerozolima 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl