Wśród kilkuset wystawców tegorocznych międzynarodowych targów SacroExpo, które odbyły się w dniach 9-11 czerwca, znalazło się po raz pierwszy stoisko Opactwa Cysterskiego z Wąchocka, prezentujące produkty ceramiczne inspirowane sztuką cysterską sygnowane marką „Ordo et Pax”.

 

 
Uroczystego otwarcia Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów dokonał w poniedziałek abp Henryk Hoser wraz z bp Kazimierzem Ryczanem i bp Marianem Florczykiem.

Na stoiskach targowych można było poznać ofertę firm z zakresu np. budowania i wyposażenia kościołów, tradycyjnej i współczesnej sztuki sakralnej, szat i naczyń liturgicznych, czasopism i biur podróży, nagłośnienia, monitoringu, stolarki kościelnej itd. Obecne były firmy pracujące w najlepszych technologiach i rękodzielnicy.
 
 
 

Targi SacroExpo od 15 lat zajmują ważne miejsce pośród wszystkich wydarzeń targowych. Wystawa funkcjonuje nie tylko w aspekcie biznesowym, ale również łączy w swoim religijnym dialogu sztukę i artystów. SacroExpo to druga największa tego typu wystawa w Europie – większa jest tylko we Włoszech.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl