KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA KAPITUŁY NASZEGO OPACTWA

Jak wszystkim wiadomo, bardzo zmniejszyła się liczba kapłanów w naszym Opactwie. Dopiero po 12 latach doczekaliśmy się święceń kapłańskich naszego współbrata, o. Benedykta. Mamy jednak nadzieję w Bogu, że nasi seminarzyści, zostaną w przyszłości wyświęceni i będą służyć Bogu oraz Kościołowi w naszym cysterskim Zakonie, a także w wąchockiej parafii. Dziękujemy Wam Drodzy, za wszelkie dobro, za wasze modlitwy. W dalszym ciągu o nie prosimy.

Oprócz braku kapłanów mamy jeszcze do rozwiązania następujący problem. Parafianie zamawiają dużo Mszy św. pogrzebowych co bardzo nas cieszy, albowiem taka pomoc zmarłym jest konieczna i zbawienna. Niestety, nie jesteśmy w stanie odprawić wszystkich Mszy św. - według kalendarza i godzin mszalnych. Intencje tylko z kilku pogrzebów, zajmują prawie cały rok.  Bardzo często się zdarza, że Msze św. są odprawiane przy całowitym braku obecności kogokolwiek z rodziny.

Tymczasem wiele osób pragnie zamówić np. intencje imieninowe, rocznicowe, z prośbą o zdrowie, dziękczynne czy inne. Niestety, nie można ich odprawić, bo intencje pogrzebowe zajmują prawie wszystkie terminy. Dlatego na Kapitule została podjęta decyzja, by powrócić do praktyki z poprzednich lat. Mianowicie: Z każdego pogrzebu będzie odprawionych z udziałem rodziny czy przyjaciół - 7 Mszy św. godzinowych, natomiast pozostałe „ad libitum” -to znaczy- „w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu”. Każdy, pragnący dowiedzieć się, kiedy i kto odprawił Mszę św., będzie mógł to uczynić w kancelarii parafialnej.
Całą naszą Wspólnotę Parafialną i nasze Opactwo, polecamy Patronce, Matce Bożej Wniebowziętej – Miłosiernej, świętemu Florianowi i wszystkim naszym świętym Patronom.

Z modlitwą: Wspólnota Cysterska w Wąchocku.

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl