Żadne powołanie nie rodzi się samo z siebie ani nie żyje dla siebie - podkreśla papież Franciszek w orędziu na przypadający w niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tego dnia w polskich kościołach są głoszone specjalne homilie poświęcone powołaniom kapłańskim i zakonnym.

Światowy Dzień Modlitw o Powołania obchodzony jest w IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym roku wypada ona 17 kwietnia. 

Papież Franciszek podkreślił w orędziu, że "Powołanie rodzi się w Kościele. Od chwili pojawienia się powołania potrzebny jest odpowiedni „zmysł” Kościoła. Nikt nie jest powołany wyłącznie dla jakiegoś określonego regionu ani dla jakiejś grupy czy ruchu kościelnego, ale dla Kościoła i dla świata. «Jasnym znakiem autentyczności jakiegoś charyzmatu jest jego eklezjalność, jego zdolność do harmonijnego włączenia się w życie świętego Ludu Bożego dla dobra wszystkich». Odpowiadając na Boże powołanie, młody człowiek widzi, jak poszerza się jego postrzeganie Kościoła, może lepiej rozważyć rozliczne charyzmaty i tym samym dokonać bardziej obiektywnego rozeznania. W ten sposób wspólnota staje się domem i rodziną, gdzie rodzi się powołanie" - czytamy w papieskim orędziu.


W wąchockim opactwie obecnie do kapłaństwa przygotowuje się Trzech seminarzystów, na co dzień studiują oni w Wyższym Seminarium Duchownym OFM w Katowicach-Panewnikach. W junioracie jest dwóch braci. Mamy również dwóch nowicjuszy, którzy rozpoczęli czas formacji początkowej, który ma ich przygotować do złożenia pierwszej profesji monastycznej. Polecamy Waszej modlitwie całe dzieło nowych powołań, a także tych, którzy już są na tej drodze i bardzo potrzebują wsparcia.

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl