Powiatowe obchody ku czci św. Floriana, patrona strażaków, połączone z odpustem parafialnym odbyły się w niedzielę 4 maja w kościele klasztornym w Wąchocku.

Na specjalną, uroczystą Eucharystię o godz 12:00 przybyło do Wąchocka prawie 20 pocztów sztandarowych jednostek Zawodowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu starachowickiego.
Koncelebrowanej Mszy św. odpustowej przewodniczył kapelan powiatowy strażaków, proboszcz, ks. kan. Henryk Wólczyński ze Starachowic, o. Eugeniusz Augustyn OCist. - opat, który wygłosił homilię i proboszcz wąchocki, o. Rajmund Guzik OCist.

Po Mszy św. wyruszyła z kościoła uroczysta procesja Eucharystyczna w asyście strażaków. Po niej odśpiewano dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy.

Na zakończenie kościelnych uroczystości, burmistrz Wąchocka, Jarosław Samela i przewodniczący Rady, Robert Janus, zaprosili wszystkich mundurowych uczestników odpustu, na smaczny obiad do Szkoły Podstawowej. Uczestników było tyle, że mogli się pomieścić tylko w sali gimnastycznej.
Obiad był smaczny, potwierdzam to sam, bo na nim byłem i do syta się posiliłem.

Zdjęcia: TUTAJ
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl