Reguła św. Benedykta, to główny temat tegorocznego kursu formacji monastycznej, jaki odbył się w dniach 30.04 – 3.05 w Archiopactwie w Jędrzejowie.

Młodzi mnisi ze wszystkich opactw Polskiej Kongregacji Zakonu Cysterskiego mogli uczestniczyć we wspólnych wykładach, zgłębiając w ten sposób znajomość Reguły św. Benedykta, o której mówił o. dr Ignacy Rogusz z opactwa szczyrzyckiego. Oprócz wykładów i ćwiczeń, długi weekend majowy dla młodych braci cystersów był czasem wspólnego celebrowania Liturgii Godzin i Eucharystii, jak również braterskich spotkań, spacerów i nawiązywania nowych znajomości. Kurs został wzbogacony o codzienne rekreacje i wycieczki, podczas których młodzi mnisi mogli poznać ciekawe miejsca związane z Jędrzejowem i jego okolicami.

Tegoroczny kurs formacji monastycznej był trzecią odsłoną tego wydarzenia, które co roku odbywa się w innym opactwie cysterskim. Kolejne takie spotkanie już w przyszłym roku w Wąchocku.

foto: br. Bruno, br. Filip

FOTO: Tutaj
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl