W niedzielę 16 lutego zasnął w Panu ks infułat Józef Wójcik – zasłużony dla Kościoła w Polsce kapłan i przyjaciel naszego opactwa.


Zmarły ks. infułat Józef Wójcik całe swoje życie wiernie trwał przy Chrystusie i Matce Bożej. Był nieugięty wobec nacisków władz PRL, za co osiemnaście razy był karany. Nieugięty i pełny odwagi stawał w obronie krzyży, a także nauczał religii, za co dziewięciokrotnie skazywano go na karę więzienia. Pracując jako wikariusz w radomskiej parafii pw. Opieki NMP (dziś katedra) przygotował w czerwcu 1972 r. akcję uwolnienia strzeżonej od 1966 r. przez władze komunistyczne na Jasnej Górze kopii wizerunku MB Częstochowskiej.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. inf. Józefa Wójcika,  rozpoczną się w piątek, 21 lutego (importa) o godz. 16:00. Natomiast Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12:00 w sobotę 22 lutego w kościele św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!


Więcej na : TUTAJ
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl