" Jak Bóg wysoko cię ceni, możesz poznać po tym, że stał się dla Ciebie Człowiekiem"
(św. Bernard)

Wieczerza Wigilijna, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń wprowadziło nas w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Uroczysta Msza św. o północy, zwana tradycyjnie Pasterką, która jest sprawowana na pamiątkę narodzenia Syna Bożego w betlejemskiej szopce, wprowadziła nas w nastrój tajemnicy Boga, który chce rodzić się w naszym życiu.


"Wśród nocnej ciszy..." - tą piękną kolędą rozpoczęliśmy w naszej parafii uroczystą celebrację Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Pasterka zgromadziła licznie przybyłych parafian i gości, którzy razem z nami chcieli przeżywać ten radosny czas. Uroczystej Eucharystii przewodniczył proboszcz wąchocki o. Rajmund Guzik, a homilię wygłosił przeor naszego opactwa o. Wincenty Polek. Przedstawił w niej cel naszego pobytu w kościele, zamysły Boże o naszym zbawieniu, Jego miłość do człowieka, znaczenie Słowa Bożego niosącego miłość, głoszącego Jego chwałę, ukazującego łaskę, wyzwalającą nas od lęku, a dającą radość i wesele. Ukazał przykłady świętych, którzy byli świadkami wiary. Zachęcił wiernych do modlitwy i uwierzenia w miłość Boga do człowieka. Śpiew w czasie Pasterki animował Chór „Barka”, wykonując piękne, polskie kolędy. Na koniec Ojciec Proboszcz złożył życzenia świąteczne, jak również wyraził wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na okres Świąt Narodzenia Pańskiego.
Wspólne łamanie się opłatkiem


Wieczerza wigilijna w naszej wspólnocie


Śpiewanie kolęd


Spotkanie braterskie


Wzorem lat poprzednich w naszym kościele została przygotowana Stajenka Betlejemska.

Tegoroczna szopka zaprojektowana została przez br. Stefana na wzór groty.

 

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl