Nasze opactwo miało radość gościć, 21 listopada 2013 roku, grupę nauczycieli i uczniów z kilku państw europejskich: z Niemiec, Łotwy, Bułgarii, Finlandii, Danii i Polski.

Realizowano wielostronny projekt edukacyjny, wymiany uczniów i nauczycieli „Comenis”, w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”, współfinansowany ze środków komisji europejskiej. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Gimnazjum nr 1 w Starachowicach.

Szkolnym koordynatorem tego projektu, była pani mgr Joanna Dulewicz, nauczycielka języka angielskiego w tymże gimnazjum, mieszkanka Wąchocka.

Tytuł projektu to: „Learning by Eating” – „Uczenie się przez jedzenie”.

Gospodarze ze Starachowic zorganizowali pobyt grupie od 18 – 22 listopada 2013 roku. Plan zwiedzania obejmował następujące miejscowości: Warszawa, Starachowice, Kraków, Wieliczka i Wąchock.

Program w opactwie cysterskim w Wąchocku był następujący:

1.      Zwiedzanie zabytków romańskiego opactwa

2.      Obiad w pomieszczeniach zabytkowej opatówki

3.      Wykład w romańskim kapitularzu, poświęcony tradycyjnym metodom produkcji żywności, przez dawnych i współczesnych cystersów

 

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie byli zachwyceni wspaniałym obiektem i organizacją spotkania. Informacje zdobyte w czasie wizyty będą bardzo potrzebne podczas dalszych działań związanych z projektem.

Opactwo dziękuje za budującą postawę gości i życzy dobrej podróży – „Szczęść Boże”.


 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl