W dniach 26-30 września bracia: Dawid, Filip, i Fabian, wraz z ojcem Opatem, udali się w odwiedziny do dawnego opactwa cysterskiego w Krzeszowie, perły europejskiego baroku.

Na czas pobytu zatrzymali się w opactwie SS. Benedyktynek, które z wielką serdecznością przyjęły ich i ugościły. Zachwycająca była także wielka życzliwość tamtejszych parafian, którzy z otwartym sercem witali cystersów, a nawet gościli przy kawie i herbacie ,z wielkim entuzjazmem wspominając czasy, kiedy cystersi pracowali w Krzeszowie.

Pierwszego dnia po przyjeździe na miejsce, ojciec Opat zabrał braci na wycieczkę po okolicznych miejscowościach (Lubawka, Kamienna Góra, Chełmsko i Krzeszówek), które także historycznie zapisały się  jako miejsca związane z posługą cystersów na ziemi sudeckiej. Przy okazji dowiedzieli się o wielkim dziedzictwie, jakie zostawili po sobie tamtejsi cystersi. Kolejny dzień poświęcili na zdobycie najwyższego szczytu – Karkonoszy – Śnieżki. Co prawda cel nie został osiągnięty ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale i tak przeżyli niezapomniane chwile w tym uroczym zakątku Polski.

W środę, po pożegnaniu się ze wspaniałymi mieszkańcami Krzeszowa i podziękowaniu za gościnę, udali się w drogę powrotną. Przejeżdżając przez Katowice odwiedzili swoich współbraci studiujących w tamtejszym Wyższym Seminarium Duchownym OO. Franciszkanów. Do opactwa dotarli późnym wieczorem, kończąc tym samym czas odpoczynku i zachowując niezwykłe wspomnienia.

  
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl