W dniu 6 sierpnia 2013 roku wyruszy na trasę do Częstochowy XXXV Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, dyskusji i ofiary. To „rekolekcje w drodze”, które przypominają nam o pielgrzymowaniu do wyznaczonego przez Stwórcę celu. Wiara nadaje sens temu pielgrzymowaniu.

„Credo – wierzę” - to temat sierpniowej Pielgrzymki. Przeżywany w Kościele powszechnym Rok Wiary wyznaczanaszemu pielgrzymowaniu bardzo ważną tematykę. Określa ją  słowo „credo”, to znaczy „wierzę”. Ojciec Święty Benedykt XVI, ogłaszając Rok Wiary, wyznaczył kierunek pracy Kościoła, pisząc:„Zwłaszcza w tym Rokukażdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej, i zastanowić się nad samym aktem wiary” (Porta fidei, nr 9).

Pielgrzymka, to „rekolekcje w drodze” i zarazem doskonała okazja, aby wyznawaną wiarę pogłębić i lepiej zrozumieć.

Mieszkańcy wąchockiej parafii zaproszeni są do pielgrzymowania z 1 grupą starachowicką. Kierownikiem tegorocznej pielgrzymki jest ks. Łukasz Pudzianowski. Zapisy na Pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafii Wszystkich Świętych w godzinach:
- pon-pt: 16.30-18.00,
- sobota: 9.00-10.00
- Niedziela: po każdej Mszy Świętej

Serdecznie zapraszamy!
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl