Już jutro w Bierzwniku na Pomorzu rozpoczną się IV Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych. Będą one towarzyszyły rodzinnemu festynowi pod nazwą „3 Dni na Cysterskim Szlaku”.  Wśród wystawców nie zabraknie stoiska cystersów z Winnik, które są pomorską filią naszego opactwa. Serdecznie zapraszamy!

Ideą „Międzynarodowych Targów Wyrobów Klasztornych” jest przetrwanie tradycji klasztorów działających w przeszłości poprzez zaprezentowanie się klasztornych wytwórców z realnymi produktami powstającymi we współczesnych zakonach. Celem jest również zachęcenie i wsparcie producentów do promowania i sprzedaży polskiej, regionalnej żywności. Poza wystawieniem, promocją i sprzedażą własnych produktów to także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i uczenia się szacunku dla wieloletniej tradycji.

Do udziału w targach zaproszeni zostali przedstawiciele klasztorów oraz przedstawiciele tych ośrodków, w których nie ma już czynnych zakonów, ale przetrwały tradycje klasztorów działających tam w przeszłości, a ludzie sięgają po tradycyjne receptury przygotowując zapomniane specjały wytwarzane dawnymi metodami. W targach udział wezmą również lokalni twórcy rękodzieła - prezentujący własne wyroby.

Oprócz targów podczas festynu organizatorzy zapewniają ogrom atrakcji dla uczestników:
- kino letnie
- zwiedzanie klasztoru i stanowisk archeologicznych
- darmowe przejażdżki zabytkowym powozem
- pokazy motocyklistów – przejażdżki
- przejażdżki pojazdami militarnymi
- „Biesiada Rycerska”
- Festiwal Szachowy „Na Leśnej Polanie im. Romana Szymoniaka”
- Zawody wędkarskie o „Puchar Wójta”
- „Bieg o puchar Opata”
- „Życie w obozowisku rycerskim” – pokazy „Rycerzy Pogranicza”
- pokaz tańca i warsztaty - popping – Serafin Lisowski
- „MUZYKA.ŚWIATŁO.WODA” - iluminacje świetlne
- teatr ognia
- koncerty: Marcin Czyżewski, Coria, Lesja, Lemko Tower, Strays
- festyn rodzinny (występy lokalnych artystów)
- atrakcje dla dzieci (zjeżdżalnie, trampoliny itp.)
- zabawa taneczna
 
Kliknij w obrazek, aby poznać szczegółowy program:

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl