7 lipca w Wysokach Średnich w gminie Bogoria odbył się festiwal pierogów. Po raz pierwszy wzięli w nim udział cystersi, prezentując „Pierogi Mnicha”, które już wcześniej podbiły serca gości odwiedzających wąchocką Kawiarnię Cysterską.


Impreza, podczas której w konkursie zaprezentowało się aż 81 wystawców z całego regionu, swoim niepowtarzalnym klimatem przyciągnęła wielu gości. Cystersi pojawili się tam na zaproszenie brata Fabiana, naszego nowicjusza, który pochodzi właśnie z Wysok Średnich. Co prawda „Pierogi Mnicha” nie znalazły się w ścisłej czołówce, ale wobec tak dużej liczby wystawców nie jest to żadną ujmą. Najwidoczniej musimy dopracować ich recepturę, nad czym pracowaliśmy jeszcze na miejscu. Reprezentujący opactwo bracia Tymoteusz i Fabian z uwagą podglądali techniki wyrobu pierogów, receptury farszów, kosztowali różne ich rodzaje i zapamiętywali jak najwięcej. Czy przyniesie to efekt w przyszłym roku? Zobaczymy!


Na stoisku opactwa można było zaopatrzyć się także w klasztorne ciasteczka, które okazały się hitem oraz produkty ceramiczne sygnowane marką „Ordo et Pax”.  Wszystkich, którym nie udało się skosztować naszych wyrobów podczas festiwalu zapraszamy do naszego opactwa i działającej przy nim Kawiarni Cysterskiej.

Więcej informacji o imprezie znajdziesz TUTAJ
Więcej zdjęć znajdziesz TUTAJ.

foto: http://www.gok-bogoria.pl
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl