W środowy wieczór, podczas Mszy św. o godz. 18.00, młodzież gimnazjalna przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Długo przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez katechezę i udział w liturgii. Duch Święty zstąpił na nich poprzez posługę ks. biskupa Adama Odzimka, przyjaciela naszego opactwa i ojca szczerze zatroskanego o młodzież.
 
Sakrament bierzmowania jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Dojrzałość ta wiąże się nierozerwalnie z odpowiedzialnością za wiarę, pogłębianiem jej, świadczeniem o niej, a jeśli potrzeba także obroną. Podczas uroczystej Eucharystii prosiliśmy Ducha Świętego, aby udzielił naszej  młodzieży darów mądrości, rozumu, rady, męstwa, pobożności, umiejętności, bojaźni Bożej, które będą pomocą w ich dorosłym życiu chrześcijańskim.
 
Mszy św. przewodniczył ks. bp Adam z Radomia, on też wygłosił Słowo Boże i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Eucharystię koncelebrował o. Rajmund, proboszcz wąchockiej parafii. Obecny był także o. Eugeniusz, opat naszego klasztoru. Ojciec Gerard z dumą patrzył na swoich wychowanków. Szczerze cieszył się ich przejętą, modlitewną postawą i z dumą asystował księdzu Biskupowi podczas aktu bierzmowania.
 
Młodzi ochoczo pełnili posługę przy ołtarzu Słowa i Ofiary. Wykonywali czytania, przedstawiali prośby całej wspólnoty oraz przynieśli do ołtarza dary. Wśród nich – ornat, dar serca dla parafialnego kościoła. Uczestniczącym w liturgii towarzyszył chór Barka, który pięknym śpiewem pomagał wznieść myśl i serce ku Bogu.
 
Młodzieży, odnowionej sakramentem pokuty, pokrzepionej udziałem w Eucharystii i napełnionej Duchem Świętym życzymy, za ks. biskupem Adamem, zawsze otwartych na piękno oczu. Serca gotowego do kochania i wytrwałości na drogach życia. Niech Bóg Wam błogosławi!

Krótka fotorelacja. Niebawem więcej zdjęć w galerii.
Wszytskich bierzmowanych zaintersowanych kompletem zdjęć (ok.150)
zachęcamy do kontaktu z o. Gerardem.

Niech Bóg wam błogosławi!

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl