W pierwszą niedzielę Przygotowania Paschalnego, na zakończenie parafialnych rekolekcji, Słowo Boże w naszej parafii głosi o. Korneliusz Jackiewicz, cysters z Krakowa Mogiły. Prezentuje on też swoją najnowszą książkę pt. „Cudowny Krzyż Mogilski, jego stróżowie i czciciele”. Może to być bardzo interesująca lektura duchowa, w sam raz na początek Wielkiego Postu.
 
Książka została wydana w ubiegłym roku, we wrześniu, staraniem Opactwa Cystersów w Mogile. Jej autor – ojciec Korneliusz Jackiewicz przez wiele lat służył wiernym w mogilskim Sanktuarium, a obecnie przebywa w krakowskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie znajduje się cysterski przeorat.

 
W pierwszej części książki Czytelnik znajdzie historię kary śmierci przez krzyżowanie w czasach pogańskich. Następnie dowie się o czci Chrystusowego Krzyża i jego kulcie w Kościele. Na dalszych stronach Autor w sposób zwięzły podaje historię Cudownego Wizerunku Pana Jezusa Mogilskiego. Kreśli ciekawe sylwetki pielgrzymów modlących się u stóp Krzyża, dawniej i współcześnie.
 
Druga część książki przynosi rozważania o Męce Pana Jezusa. Publikację zamyka litania do Cudownego Pana Jezusa oraz głębokie rozważania o męce Zbawiciela, których autorką jest św. Brygida Szwedzka – patronka Europy. Walor książki podnosi wstęp napisany przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Zachęcamy do nabywania tej pozycji, która wpisuje się w cysterski charyzmat oraz może być dobrą lekturą na czas Wielkiego Postu.
 
Książka jest rozprowadzana w zakrystii kościoła oraz będzie dostępna w sklepiku na furcie. Niech stanie się ona miłą pamiątką tegorocznych wielkopostnych rekolekcji.
 
Grafika i opis książki został zaczerpnięty z www.mogila.cystersi.pl
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl