W sobotę, 2 lutego, nasze wąchockie opactwo po raz pierwszy było gospodarzem regionalnego spotkania osób konsekrowanych. Na Mszę świętą i wspólne świętowania przybyli przedstawiciele siedmiu wspólnot zakonnych z najbliższej okolicy.

Tradycja regionalnych spotkań w Dzień Życia Konsekrowanego nie jest długa, ale wydaje się, że już na stałe weszła do kalendarza zakonnych wspólnot, mających swoje domy w naszej okolicy. Każdego roku gospodarzem jest inny klasztor. Tym razem to naszemu opactwu przypadła ta zaszczytna rola.
 

Do Wąchocka w sobotni wieczór przybyli ojcowie Redemptoryści ze Skarżyska-Kamiennej - Boru, ojcowie Franciszkanie Konwentualni  ze Skarżyska-Kam., przybyły siostry zakonne posługujące w Skarżysku – Kamiennej: siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, siostry Eucharystki, siostry Imienia Jezus, przedstawicielki ostatniej wspólnoty przyjechały także z klasztoru w Suchedniowie. Obecni byli gospodarze – ojcowie i bracia cystersi.
 

Mszy św. przewodniczył redemptorysta o. Stanisław Nowak, Przełożony Domu i Proboszcz w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkich obecnych przywitał i wprowadził w przeżywanie liturgii o. Opat Eugeniusz Augustyn. On też skierował do zgromadzonych Słowo Boże.
 

Po Eucharystii zaproszeni goście zwiedzili zabytkową część naszego opactwa oraz udali się do Cysterskiej Kawiarni na przygotowaną agapę. Tam w miłej, rodzinnej atmosferze spożyto posiłek, po raz ostatni też zabrzmiały wspaniałe kolędy, w jeszcze wspanialszym, międzyzakonnym wykonaniu.
 Kolejne takie spotkanie za rok. Tym razem u skarżyskich Franciszkanów.

tekst  i foto: fr. Bruno OCist
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl