Dziękuję wszystkim za modlitwę i współpracę oraz za świadectwo życia chrześcijańskiego - mówił biskup Henryk Tomasik, który celebrował wieczorem, 19 stycznia Mszę świętą w radomskiej katedrze.

Okazją do wspólnej modlitwy była 20. rocznica otrzymania z rąk bł. Jana Pawła II sakry biskupiej przez księdza biskupa Henryka Tomasika. W uroczystości wziął udział Opat Wąchocki, o. Eugeniusz Augustyn.

Homilię podczas liturgii wygłosił biskup pomocniczy radomski Adam Odzimek. - Gromadzimy się, aby modlić się za biskupa Henryka, aby podziękować za jego życzliwą posługę, obejmującą dzieci i młodzież, którą tak kocha. Dziękując Bogu za 20 lat jego posługi biskupiej życzymy, abyśmy byli ludźmi wiary, ludźmi ukochania Kościoła świętego - mówi bp Odzimek.

Po liturgii przyszedł czas składania życzeń. W imieniu duchowieństwa diecezji przemówił ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, zaś w imieniu osób życia konsekrowanego przełożona służek z Mariówki s. Mirosława Grunt. - Serdecznie życzymy, aby każdy dzień posługi pasterskiej był opromieniony Bożym błogosławieństwem. Niech dobry Bóg pochyla się nad księdzem biskupem i rozprasza wszelkie cienie - mówiła przełożona służek. W imieniu wiernych świeckich życzenia złożyli Ewelina i Michał Podlewscy. - W imieniu rodzin naszej diecezji pragniemy dziękować Bogu za doświadczone w ostatnich latach miłość i dobroć oraz przykład służby drugiemu człowiekowi - powiedzieli małżonkowie z Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. 

Na zakończenie przemówił biskup Henryk Tomasik. - Bardzo dziękuję za podejmowany trud, aby wiara naszej diecezji była coraz głębsza. Dziękuję wszystkim za modlitwę i współpracę oraz za świadectwo życia chrześcijańskiego. Dziękuję za zaangażowanie w życie Kościoła i troskę o drugiego człowieka i dobro wspólne - powiedział ordynariusz radomski.

W trakcie uroczystości wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk i wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak wręczyli ordynariuszowi radomskiemu medal Pro Masovia. Jest on przyznawany osobom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Oprawę liturgii uświetnił występ Młodzieżowego Chóru z Białej Podlaski. Mszę św. rocznicową transmitowało Radio Plus Radom.

67-letni bp Tomasik pochodzi z Łukowa w diecezji siedleckiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach a sakrę biskupią 6 stycznia 1993 r. z rąk Jana Pawła II w bazylice św. Piotra w Rzymie. Jego biskupią dewizą są słowa modlitwy "Przyjdź Królestwo Twoje".
 

za: www.radom.radioplus.pl
foto: Tadeusz Klocek / www.echodnia.eu
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl