Blask Nowonarodzonego Chrystusa rozświetlił dzisiejszej nocy i dzisiejszego dnia wiele serc! Zostali nim spowici uczestnicy nocnej Pasterski, dotknął przybywających do kościoła na świąteczną Eucharystię, przez nas stał się udziałem naszych najbliższych, krewnych, sąsiadów i przyjaciół.

W tym czasie w sposób szczególny pamiętamy o tych, którym w życiu wiedzie się gorzej, dotkniętych chorobą, cierpieniem, samotnością. O wrażliwości naszych serc świadczy choćby udział w przedświątecznych zbiórkach żywności, zakup świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy” czy bezpośrednia pomoc potrzebującym. Jest wszystko piękne, dobre i ważne. I zasługuje na najwyższe uznanie.

Dzisiejszego popołudnia prawda o Bożym Narodzeniu w sposób sakramentalny stała się rzeczywistością nie tylko w naszym kościele parafialnym, ale także w ośrodku pomocy społecznej, gdzie nasi bracia udali się ze świątecznymi życzeniami i kolędą na ustach.
 

O godz. 14.00 wikariusz naszej parafii, o. Gerard Staszczyszyn sprawował Mszę św. dla wszystkich podopiecznych domu. W liturgii wzięli także udział bracia Benedykt, Zachariasz i Kajetan, którzy ubogacili ją wspaniałym śpiewem.
 Pośród słów umocnienia, pokrzepienia i serdecznych życzeń, popłynęła ku Bogu ufna modlitwa o błogosławieństwo, zdrowie, siły potrzebne w dźwiganiu codziennego krzyża. Wiera w to, że Bóg nie zostawia człowieka samego, ale nieustannie chce go podnosić i wlewać nowe siły, towarzyszyła wszystkim uczestnikom świątecznej Mszy św. Pracownikom ośrodka i wszystkim podopiecznym życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych. W małym Dziecięciu, owiniętym w pieluszki i złożonym w żłobie jest nasza nadzieja i gwarancja pomyślnej przyszłości.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl