W miniony weekend do Wągrowca przyjechało około 100 osób - przedstawicieli samorządów oraz organizacji pozarządowych, które zajmują się promocją Szlaku Cysterskiego w Polsce oraz w innych państwach europejskich.

Wśród zaproszonych na to forum gości znaleźli się m.in. prof. dr hab. Andrzej Wyrwa, prof. dr hab. Ryszard Gołdyn, dr Beata Messyasz oraz przedstawiciele francuskich i niemieckich organizacji promujących szlak cysterski.

Forum rozpoczęło się w piątek cyklem wykładów i prezentacji dotyczących działalności i życia Cystersów oraz prezentacją „dobrych praktyk” - wśród którym nie zabrakło prezentacji miasta Wągrowca oraz informacji o organizowanych w mieście Festynach Cysterskich.
 

W sobotę uczestnicy forum zwiedzali zabytkowe obiekty leżące na Szlaku Cysterskim - m.in. w Murowanej Goślinie, Czerwonaku, Skokach, Dąbrówce Kościelnej, Długiej Goślinie, Kicinie i Owińskach. W trzecim dniu forum uczestnicy zwiedzali Wągrowiec.

Wśród obiektów, które zobaczyli wraz z przewodnikiem znalazły się: Klasztor Pocysterski, wągrowiecka fara oraz Muzeum Regionalne. Na zakończenie zwiedzania przygotowany został dla naszych gości specjalny pokaz fontanny na Rynku.

Organizatorami VII Forum Szlaku Cysterskiego w WągrowcubyłWójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” mające swoją siedzibę w Wągrowcu.

Informacja za notatką prasową Gminy Wągrowiec. Przypomnijmy, że w 2009 roku gospodarzem forum był Wąchock, filmy prezentujące to wydarzenie są dostępne tutaj.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl