Questing zyskuje wielu sympatyków, pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się interesująca forma spędzenia wolnego czasu, która pozwala na poznanie dziedzictwa historycznego, kulturowego i religijnego poszczególnych miejsc lub regionów. Od niedawna questować można także w naszym opactwie.
 
Questing to rodzaj gry terenowej, podchodów w których każdy z uczestników otrzymuje mapę ze wskazówkami, jak dotrzeć do ukrytego skarbu. Podczas poszukiwań poznaje obiekt i jego historię oraz zbiera informacje potrzebne do ułożenia końcowego hasła.
 
Po raz pierwszy w wąchockim opactwie można było questować podczas wielkiego odpustu ku czci św. Rocha, w niedzielę 19 sierpnia. Z relacji uczestników wiemy, że to dobra zabawa, która wciąga całe rodziny – i o to chodziło organizatorom. Zwycięzcy pierwszego questingu otrzymali upominki od opata Eugeniusza.
 

Questować mogą mniejsze i większe grupy, wycieczki szkolne i całe rodziny. Możliwe jest rozwiązywanie zadań także podczas zwiedzania z przewodnikiem. Mapki do questingu można otrzymać na klasztornej furcie. Tam też udzielane są wszystkie potrzebne informacje. Zapraszamy do ciekawej, edukacyjnej zabawy.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl