Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Wąchocku w czwartkowe południe mieszkańcy parafii i liczni goście uczcili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa poprzez udział w świątecznej Eucharystii i następującej po niej procesji do czterech ołtarzy.

Suma celebrowana o godz. 10.30 zgromadziła kościele klasztornym rzesze wiernych, którzy poprzez modlitwę chcieli uczcić stałą obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych. Mszy św. przewodniczył opat Eugeniusz, zaś słowo Boże wygłosił proboszcz parafii – o. Rajmund. W Eucharystii licznie uczestniczyły dzieci, które w poprzednim roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca – to głównie do nich, a pośrednio do wszystkich obecnych, skierowane było kazanie o. proboszcza.

Po Mszy św. z kościoła wyruszyła procesja ulicami miasta. Przy czterech ołtarzach kapłani śpiewali ewangeliczne perykopy, które przypominały i wyjaśniały tajemnicę stałej, eucharystycznej obecności Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Przy czwartym ołtarzu przewodniczący celebracji opat wąchocki udzielił Najświętszym Sakramentem błogosławieństwa „na cztery strony świata” obejmując nim uczestników procesji oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy, ich domy, miejsca nauki i pracy.

Uroczystość Bożego Ciała zwieńczyło wyśpiewane w kościele Te Deum. Duszpasterze parafii z całego serca dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów: twórcom ołtarzy, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, grupom parafialnym, pani organistce, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w piękne przeprowadzenie naszego dziękczynienia. Niech błogosławieństwo Jezusa Eucharystycznego stale nam towarzyszy i będzie zadatkiem życia w Jego Królestwie.

 


 


 


 


 


foto: Michał Piętak (www.dwiesfery.pl)
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl