Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczął się w Kościele Powszechnym tydzień modlitw w intencji powołań. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Powołanie darem miłości Boga”.

Dziś i w najbliższym tygodniu chcemy w sposób szczególny pamiętać o tych, którzy odpowiedzieli na Boże wezwanie i weszli na drogę naśladowania Chrystusa poprzez życie kapłańskie i zakonne. Otoczmy modlitwą braci i siostry zakonne, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, misjonarzy, wszystkich przygotowujących się życia zakonnego i kapłańskiego.

W orędziu skierowanym przez Benedykta XVI na tegoroczny, 49 już Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz następujący po nim tydzień modlitw w intencji powołań Papież napisał m.in.:
„W każdym czasie u źródła Bożego powołania jest inicjatywa nieskończonej miłości Boga, która w pełni odsłania się w Jezusie Chrystusie. Należy na nowo głosić, zwłaszcza nowym pokoleniom, pociągające piękno tej Bożej miłości, która nas wyprzedza i która nam towarzyszy. To piękno jest tajemniczą sprężyną, jest motywacją, której nie zabraknie nawet w najtrudniejszych okolicznościach”.

Wśród nas nie brakuje tych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Bożej miłości. Cysterska wspólnota w Wąchocku cieszy się nowymi powołaniami. Przypomnijmy, że obecnie mamy 5 seminarzystów, jednego nowicjusza oraz dwóch postulantów. Ich także polecamy Waszej modlitwie. Natomiast wszystkich zainteresowanych cysterskim sposobem życia zapraszamy TUTAJ.
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl