Informujemy, że w sobotę, 14 kwietnia w parafii przy cysterskim klasztorze w Wąchocku nastąpiła zmiana proboszcza. Dnia 12 kwietnia ojciec opat Eugeniusz Augustyn poprosił  JE ks. biskupa Henryka Tomasika o zwolnienie o. Honoriusza Kostka z pełnienia urzędu proboszcza parafii pw. św. Floriana w Wąchocku, z którego o. Honoriusz złożył rezygnację. Opat uczynił to po licznych konsultacjach, kierując się dobrem parafii, wspólnoty zakonnej i samego o. Honoriusza ze względu na okoliczności, które utrudniały i czyniły uciążliwym sprawowanie przez niego urzędu. Jednocześnie ojciec opat Eugeniusz poprosił ks. biskupa Henryka o mianowanie na ten urząd o. Rajmunda Guzika.

Ojciec opat Eugeniusz wraz całą wspólnotą jest bardzo wdzięczny o. Honoriuszowi za wielki trud i nieznające zmęczenia poświęcenie jakie włożył on w parafię w trakcie pełnienia swego urzędu. Przez te lata wszyscy mogliśmy się cieszyć wzrostem i rozkwitem życia religijnego w naszej parafii. Jednocześnie o. Rajmundowi życzymy dużo łask i wiele sił w kontunuowaniu tego pięknego dziedzictwa, które zostawił nam o. Honoriusz.

o. Wincenty Polek
rzecznik prasowy opactwa
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl