Wielki Post to czas refleksji i oczekiwania, dobry moment na podejmowanie postanowień, wyrzeczeń. To czas, kiedy powinny ustać wszelkie huczne zabawy i imprezy, to czas większego otwarcia się na drugiego człowieka, jak również na Boga.

Powinniśmy nieco zwolnić tempo, zatrzymać się na chwilę, więcej czasu poświęcić na przemyślenia, pracę nad sobą, a także, jak sugeruje święty Benedykt, na lekturę:

„W tych dniach Postu każdy otrzyma z biblioteki jedną książkę, którą powinien przeczytać od pierwszej do ostatniej strony w całości.Książki te trzeba rozdać na początku Wielkiego Postu.”(RB 48)


Próbując wypełnić wskazanie świętego Benedykta, twórcy serwisu „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi” rozpoczynają akcję „Wielkopostne medytacje”.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu spróbujemy ukazać naszym czytelnikom i miłośnikom piękno czytań liturgicznych dla tego niezwykłego okresu. Oczekując świętej Paschy, każdego dnia - począwszy od Środy Popielcowej – w serwisie będą ukazywały się czytania zaczerpnięte z Liturgii Godziny Czytań (II nokturn).

Wszystkie teksty, które zostaną opublikowane w czasie naszej wielkopostnej akcji, będzie można otrzymywać bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową. Wystarczy zapisać się do newslettera (http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=benedyktyni%2FKnAO&loc=en_US). (Oczywiście istnieje możliwość rezygnacji z subskrypcji w każdej chwili). Dzięki temu nie trzeba będzie nawet wchodzić na stronę, wystarczy zatrzymać się przez chwilę, przeglądając swoją pocztę.

To tylko chwila w ciągu całego dnia – a jak wiele może zmienić. Ileż piękniejszy i spokojniejszy będzie każdy dzień, jeżeli pozwolimy sobie na krótką chwilę medytacji – z pomocą wyjątkowych tekstów. O ile lepsze i pełniejsze staną się nasze relacje z otoczeniem, gdy zamiast zniecierpliwienia, rozdrażnienia i frustracji okażemy spokój i zrozumienie. Może nawet czasem, w ramach wielkopostnej ascezy, uda nam się uśmiechnąć do kogoś ot tak, po prostu, bez powodu.

Spróbuj, aby się przekonać. [kliknij na obrazek, by przejść do medytacji]
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl