Duży sukces podczas XVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie odniósł wąchocki zespół wokalno-instrumentalny „Damy Rade”, który zajął w swojej kategorii III miejsce!

Pierwszym etapem konkursu były eliminacje rejonowe, które odbyły się w 32. miastach Polski i 3 ośrodkach za granicą w dniach 8-20 grudnia ubiegłego roku. Wzięło w nich udział ponad 15.000 osób, których oceniało 115. jurorów z całej Polski i zagranicy.


W Będzinie wykonawców słuchała profesjonalna komisja w składzie: prof. Anna Domańska - przewodnicząca (Akademia Muzyczna w Łodzi), prof. Roman Grucza (Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku), ks. dr Zenon Kołodziejczak (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). W sumie przesłuchano 127. uczestników Festiwalu, co przekłada się na liczbę 1680. osób biorących udział w finale. Powyższe liczby pokazują jak duży sukces odniósł wąchocki zespół.

„Damy Rade” w Będzinie wystąpił w dużym, 12-osobowym składzie: Agnieszka Samsonowska (wokal), Ewelina Sępioł (wokal), Ola Samsonowska (skrzypce, wokal), Maria Samsonowska (instr. perkusyjne), Wiktoria Dobrowolska (instr. perkusyjne), Martyna Dolęga (instr. perkusyjne), Marek Samsonowski (wokal), Sławek Sępioł (gitara, wokal), Piotr Sitkowski (instrumenty klawiszowe), Jacek Opozda (gitara basowa), Darek Kaczmarski (djembe), Kuba Chaba (perkusja).


Wykonali oni trzy utwory: „Jezusa narodzonego", „A to komu pastuszkowie" oraz „Północ już była". Publiczności wyraźnie spodobały się dynamiczne i radosne aranżacje.  Żywo reagowała i śpiewała razem z zespołem. Co najważniejsze – wykonania przypadły również do gustu Jury, które przyznało wąchockiemu zespołowi zaszczytne III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!


żródło i foto: www.wachock.pl
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl