23 grudnia św. Mikołaj przy całej swojej przedświątecznej pracy i zabieganiu znalazł chwilę i odwiedził nasze opactwo. Przybył na zaproszenie o. Honoriusza by wręczyć dzieciom bożonarodzeniowe prezenty przygotowane przez parafian.

Przez cały Adwent w kościele stało drzewko, na którym wisiały serduszka z imieniem i wiekiem dziecka, które czekało na świąteczny upominek. Wszyscy chętni mogli takie serduszko wziąć do domu i przygotować paczkę, którą w odpowiednim czasie dostarczyli na klasztorną furtę.


Pomysłodawca akcji – o. proboszcz Honoriusz Kostek z radością przyglądał się jak z niedzieli na niedzielę z adwentowego drzewka znikały kolejne serduszka. Oznaczało to, że w tym i tak dla wielu trudnym okresie przedświątecznym, udaje się naszym parafianom podzielić sercem i sprawić wielką radość najmłodszym członkom naszej parafialnej rodziny.


W grudniowe, przedświąteczne popołudnie cała klasztorna furta była wypełniona – i prezentami, i dziećmi, które na nie czekały oraz darczyńcami, którzy te upominki przygotowali. Mikołaj miał pełne ręce roboty!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie ojca Proboszcza, niech Nowonarodzony Jezus szczodrze wynagrodzi otwartość tak wielu serc. Kolejna edycja świątecznej paczki… już za rok!

foto: Michał Piętak
www.wachock.pl
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl