Ostatnia niedziela listopada jest w naszej Wspólnocie obchodzona jako dzień wdzięczności wszystkim tym, którzy wspierają swoją modlitwą i ofiarami Opactwo Cysterskie w Wąchocku.


Tradycją wielu już lat jest to, że nasi Dobrodzieje w tę niedzielę zjeżdżają do opactwa, by spotkać się na Eucharystii i przy wspólnym stole. Z racji serwowanego wtedy klasztornego bigosu zwyczajowa nazwa tego święta to tzw. niedziela bigosowa. Spotkanie przypada na zakończenie miesięcznej Mszy św. za zmarłych polecanych w wypominkach.


W tym roku zbiegła się ona z I Niedzielą Adwentu, czyli liturgicznym rozpoczęciem nowego roku liturgicznego jak i bezpośrednim przygotowaniem do świąt Narodzenia Pańskiego.


Ofiarodawcy i Dobrodzieje, którzy w ciągu roku wspierają nas swoimi ofiarami, jak i Sympatycy naszego klasztoru spotkali się na dziękczynnej Eucharystii o godz. 11.45. Po niej w klasztornych krużgankach odprawiono Drogę Krzyżową w intencji zmarłych polecanych modlitwie naszej Wspólnoty. Zakończyło ją uroczyste Salve Regina przed obrazem Wąchockiej Matki Miłosierdzia. Doroczny zjazd swoje dopełnienie znalazł w refektarzu, gdzie spotkano się przy wspólnym stole.


Jako Wspólnota Cysterska z serca dziękujemy naszym drogim Ofiarodawcom i Dobrodziejom, którzy systematycznie wspierają nas i dzieła przez nas podejmowane. Z waszych ofiar udaje nam się m. in. co roku zakupić opał na zimę, co jest dla nas ogromnym wsparciem. Wiemy, że wielu z Was żyje się ciężko, stąd tym bardziej jesteśmy wdzięczni za hojność Waszych serc. 


Przypominamy, że za wszystkich naszych Darczyńców modlimy się codziennie podczas Monastycznej Liturgii Godzin. W miesiącu maju sprawujemy 30 Mszy św. w intencji wszystkich żyjących Dobrodziejów, natomiast w miesiącu listopadzie sprawujemy 30 Mszy św. w intencji Dobroczyńców zmarłych jak i tych, którzy są polecani w wypominkach.


Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona Dobrodziejów Opactwa Cysterskiego w Wąchocku, zapraszamy do kontaktu listownego, telefonicznego lub przy pomocy zakładki kontakt.

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl