Z radością informujemy, że film o francuskich cystersach – trapistach „Ludzie Boga” jest dostępny w sprzedaży na DVD.

Ludzie Boga
- zdobywca Grand Prix i nagrody Jury Ekumenicznego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - to oparta na faktach historia mnichów, mieszkających w klasztorze u podnóża gór Atlas w algierskim Tibhirine. Przez lata żyli oni w całkowitej symbiozie z muzułmańską ludnością, służąc jej i pomagając bez śladu nawracania. Kiedy w Algierii doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, miejscowe władze zaczęły nalegać, by cystersi opuścili Tibhirine. Decyzję podjąć musieli jednak sami mnisi...

W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci nie zostały do dziś wyjaśnione.

Ludzie Boga
to piąty film w dorobku reżyserskim Xaviera Beauvois. W rolach głównych wystąpili wybitni francuscy aktorzy: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin.

Film Ludzie Boga jest uzupełniony o audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących.

Zobacz zwiastun:Rzecz o najistotniejszych w życiu wyborach, o wierności, przyjaźni i śmierci bez banalizowania ani moralizowania oraz o wewnętrznej ciszy, w której dojrzewa to, co w człowieku najcenniejsze.
Lilla Danilecka, „Misyjne Drogi”

Twórcom filmu udała się rzecz niezwykła. (...) uchwycili coś z ducha prawdziwej ostatniej wieczerzy i modlitwy w Ogrójcu.
Katarzyna Jabłońska, „Tygodnik Powszechny”

Film ten poruszy zarówno wierzących, jak i niewierzących. Bo przecież jedni i drudzy pragną spotykać ludzi, którymi kieruje tylko Miłość i nic więcej.
ks. Andrzej Luter

Dystrybutor: Gutek Film
Kategoria: film DVD
Gatunek: dramat
Tytuł oryginalny: Des hommes et des dieux
Rok wydania: 2010 (Francja)

FILM MOŻNA NABYĆ NA PRZYKŁAD TUTAJ.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl