Widzowie programu pierwszego telewizji publicznej mieli okazję – choć przez chwilę – być gośćmi naszego klasztoru. Wszystko za sprawą ekipy filmowej popularnego programu emitowanego w tzw. paśmie śniadaniowym. Chodzi oczywiście o popularny program „Kawa czy Herbata” który dziś od rana gości w powiecie starachowickim. Podczas porannego wydania kilkakrotnie łączono się z różnymi miejscami na terenie powiatu starachowickiego – w tym z naszym opactwem – by zaprezentować miejsca szczególne, godne uwagi; czyli takie, które z powodzeniem pełnią rolę wizytówki powiatu i regionu.  

Przypomnijmy, że filmy prezentowane w czasie emisji zostały nakręcone tydzień wcześniej, kiedy to kamerzyści zaskoczyli nas podczas trwania wykopek, zaś dzisiaj odbywały się rozmowy na żywo. W nagraniu z refektarza wziął udział opat klasztoru – Eugeniusz Augustyn, natomiast w wirydarzu walory gminy oraz opowieści o słynnym wąchockim sołtysie oraz związanych z nim dowcipami prezentował Marek Samsonowski. 

Wąchock i cysterskie opactwo ekipa telewizyjna odwiedziła  w ramach kończącego się właśnie wielkiego projektu promocyjnego pięciu powiatów partnerskich - starachowickiego, opatowskiego, ostrowieckiego, koneckiego i skarżyskiego. Cały projekt – przeprowadzony z powodzeniem – a którego zwieńczeniem były codzienne programy na żywo w TVP 1 nosił tytuł:  „Nad Czarną i Kamienną – nie odkryte piękno północnej części Województwa Świętokrzyskiego”. Jutro na terenie starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki w godz. od 13.00 do 23.00 odbędzie się piknik podsumowujący realizację powyższego projektu promocyjnego.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl