W niedzielę 21 sierpnia 2011 roku odbył się w Wąchocku tradycyjny odpust ku czci św. Rocha. Jest to jeden z największych odpustów w regionie. Corocznie gromadzi rzesze uczestników z Wąchocka, Starachowic i sąsiednich gmin. Centralnym wydarzeniem dnia jest Msza św. sprawowana przy kaplicy św. Rocha, na wzgórzu poza miastem. W tym roku przewodniczył jej o. Tomasz Cichocki – franciszkanin z Chęcin. On też wygłosił Słowo Boże.
Po raz drugi przed klasztorem w dzień odpustu odbył się Cysterski Festyn Parafialny organizowany wspólnie przez parafię z o. Honoriuszem Kostkiem na czele oraz przez Miejsko Gminy Ośrodek Kultury z panem dyrektorem Marianem Susfałem. Jedną z atrakcji był udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał, zaś cały uzyskany w ten sposób dochód, podobnie jak taca z sumy odpustowej oraz opłaty za bilety na koncert, który miał miejsce w kościele dzień wcześniej zostaną przeznaczone na remont kaplicy św. Rocha.
Podczas festynu nie zabrakło różnorodnych stosik, kramów oraz atrakcji dla całych rodzin. Na scenie przed klasztorem odbyło się kilka koncertów, zaś o 16.00 losowano główne nagrody w tegorocznej edycji loterii fantowej. Nie lada atrakcją okazała się możliwość przejażdżki na prawdziwym Harley’u Davidsonie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Festynu oraz zapraszamy za już za rok!
 


Żywy Różaniec w drodze na Górę św. Rocha
fot. fr. Kajetan OCist.Wierni w drodze na Mszę św.
fot. fr. Kajetan OCist.Wśród uczestników nie zabrakło najmłodszych
fot. fr. Kajetan OCist.Sumie przewodniczy o. Tomasz,
w koncelebrze ojcowie Honoriusz i Roman, asystuje o. Anioł
fot. fr. Kajetan OCist.


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FESTYNU

(autor: MICHAŁ PIĘTAK) 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl