Ponad 4 tys. uczestników bierze udział w XXXI Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej. Podzieleni są na dwie kolumny: siedlecką i bialską oraz 28 grup. Pielgrzymi z kolumny bialskiej na krótko przed południem zawitali do Wąchocka. Tym razem pątnicy wędrują do Jasnogórskiej Królowej Polski pod hasłem: „Ja jestem z wami”. Ta Chrystusowa obietnica krzepi, dodaje sił i umacnia w wysiłku wspólnej drogi.

Tradycyjnie, pielgrzymi z wielką życzliwością przyjmowani są przez wąchockich parafian. Wielu z nich co roku odwiedza zaprzyjaźnione rodziny, gdzie czeka na nich strawa i możliwość odpoczynku. Nasz klasztor wydaje ponad 250 obiadów dla księży, kleryków, sióstr zakonnych i wszelkiego rodzaju służb: porządkowych, muzycznych i technicznych. W tym roku kuchnia serwowała zupę pomidorową, zaś na drugie danie kaszę, kotlety mielone i ogórki. Nie zabrakło wielkich ilości kompotu i herbaty. Redakcji naszej strony udało się zapytać kilku pielgrzymów o intencje z jakimi wędrują na Jasną Górę.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl