Mieszkańcy Ratajów i Wąchocka przywykli do widoku krzyża, który stał na wzniesieniu przy końcu ulicy Langiewicza. Ten jednak pod wpływem działań atmosferycznych i upływu czasu, przewrócił się. Mieszkańcy przenieśli powalony krzyż do kościółka św. Zofii i już wkrótce zawiązała się inicjatywa społeczna mająca na celu wzniesienie nowego krzyża. Z prośbą o pomoc w tym przedsięwzięciu do radnego Tomasza Szczykutowicza zwróciły się: sołtys wsi Rataje Krystyna Lach i radna Zofia Miernik.

Dzięki zabiegom pana Tomasza Szczykutowicza, dnia 22 czerwca nowy krzyż stanął przy drodze do Ratajów. Został on wykonany nieodpłatnie przez firmę Drewmex, której właścicielem jest pan Tomasz Bujak. W dzisiejszą niedzielę, 24 lipca, o godzinie 15.00 opat Eugeniusz Augustyn OCist. dokonał poświęcenia nowego krzyża.

Krzyż ma 4 metry wysokości, rozpiętość ramion wynosi 2 metry.
 fot. Tomasz Szczykutowicz
www.wachock.info

Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy podejmując tę inicjatywę dali świadectwo przywiązania do obecności symboli chrześcijańskich w życiu publicznym. Gratulujemy udanego przedsięwzięcia i ufamy, że sam Chrystus rozleje swoje błogosławieństwo na Państwa, Wasze rodziny a także na wszystkich mieszkańców naszej parafii.
Ojcowie i Bracia Cystersi
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl