Już w piątek nasze miasto stanie się światową stolicą humoru! Wszystko za sprawą głównego bohatera tysięcy dowcipów i kawałów – słynnego Sołtysa, który po raz kolejny przyciągnie do Wąchocka rzesze miłośników kabaretów, skeczów a także samych sołtysów, którzy w naszym mieście będą odbywać swój zjazd i gdzie wezmą udział w turnieju.
 
Organizatorzy zapraszają w piątek do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, w którym o godz. 17.00 rozpocznie się V Turniej Kabaretów. Na sobotę przygotowano wiele atrakcji na scenie głównej (przy ulicy Kościelnej): m. in. Turniej Sołtysów, koncerty oraz galę finałową Turnieju Kabaretów. Niedziela przyniesie drugą część Turnieju Sołtysów, folkową prezentację Gminy, a także koncerty: K. Stanika, DAMY RADĘ, oraz gwiazdy wieczoru: Andrzeja Cierniewskiego.
 
Szczegółowy program znajduje się na stronie Urzędu Miasta. KLIKNIJ OBRAZEK by zobaczyć program.
 
Wszystkich wybierających się w tym dniu do Wąchocka zapraszamy do odwiedzenia naszego opactwa. Romańskie mury pozwolą na chwilę wyciszenia i dadzą możliwość obcowania ze wspaniałą przestrzenią sakralno – kulturalną.

Na te wyjątkowe dla miasta dni przygotowaliśmy dla mieszkańców i naszych gości pewną niespodziankę.
Jaką? Zapraszamy w tych dniach do opactwa – a wszystko stanie się jasne!


Przy takiej okazji i tu nie może zabraknąć dowcipów:

Krążą słuchy, że opat wąchocki kazał wszędzie wokół klasztoru posadzić kwiatki.
– By życie klasztorne kwitło.

Zaś proboszcz ma zamiar otworzyć porodówkę na wieżyczce kościelnej.
– Ludzie w Wąchocku chcą być wysoko rodzeni.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl