Wiekuisty Boże, Ty z ojcowską dobrocią zaradzasz ludzkim potrzebom. Ześlij hojne błogosławieństwo na tę rodzinę zakonną i na ten klasztor. Oddal od murów tego domu wszelkie wrogie zasadzki. Niech przebywają w nim Twoi Święci aniołowie i strzegą w pokoju wszystkich tu mieszkających, a także gości i wszystkich oddających Ci cześć i chwałę”.
Z modlitwy błogosławieństwa domu zakonnego.

Tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną świętem Trzech Króli święci się wodę, kadzidło i kredą na pamiątkę darów, jakie Mędrcy złożyli Dziecięciu. We wspólnotach zakonnych w tym dniu odbywa się tzw. Kolęda, czyli poświęcenie cel zakonnych i miejsc pracy zakonników. Ma to na celu wyproszenie Bożego błogosławieństwa i wzajemną braterską modlitwę domowników.

Także w opactwie wąchockim takie poświęcenie miało miejsce. Ojciec Opat Eugeniusz Augustyn w asyście najmłodszych braci odwiedził wszystkie cele zakonne oraz inne pomieszczenia i miejsca pracy, aby wspólnie się modlić, poświęcić miejsce i obdarować domowników Bożym błogosławieństwem.

 


 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl